Piascon 2015 Information


Piascon 2015

Piascon 2015
May 1, 2015
Zespół Placówek Oświatowych w Piaskach - Szkoła Podstawowa
Jedrzejow, Poland

Anime Convention with Video Gaming programming

Festiwal popkultury japońskiej oraz gier odbędzie się dnia 1 maja 2015 w godzinach 10:00-20:00 na terenie Zespół Placówek Oświatowych w Piaskach - Szkoła Podstawowa ul. Piaski 83 - Piaski obok Jędrzejowa, woj, świętokrzyskie.

Piascon to rodzinne wydarzenie, które łączy w sobie wiele wydawałoby się odmiennych rozrywek. Mając doświadczenie przy organizacji różnego typu wydarzeń obraliśmy formułę, która jest atrakcyjna dla każdego - opiera się ona na grach oraz japońskiej kulturze.

Podczas imprezy będzie można obcować się z dziesiątkami gier planszowych. Mniej doświadczeni będą mogli na spokojnie zgłębiać ich zasady, ci bardziej wkręceni natomiast będą mieć możliwość wzięcia udziału w turniejach.

Miłośnicy rozrywki elektronicznej będą mieć natomiast niecodzienną możliwość obcowania ze sprzętem, który aż kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu był obiektem marzeń. Będzie to możliwe dzięki ekspozycji kilkunastu stanowisk retro ze sprzętem takich marek jak Amiga, Atari, Nintendo czy ZX Spectrum. Odbędą się także zawody w kultowe gry z ubiegłego wieku. Dodatkowo powstanie strefa gier muzycznych gdzie będzie można znaleźć: DDR, Karaoke czy bębenki do Gamecuba.

Japonia jest krajem, który z racji swojej inności fascynuje. Na Piasconie obędzie się sporo atrakcji mających na celu jej fenomenu - prelegenci opowiadać będą głównie o kulturze (zwłaszcza popularnej).

Piascon jest prawdopodobnie najmniejszym w Polsce konwentem miłośników japońskiej kultury, przyjdź i zobacz jak wygląda nasz konwent z niepowtarzalną atmosferą!

Registration Information

At-Door Rates
15 zł

Attendance Information

Piascon 2015 Reports and Photos

  • No reports found.
Submit a link to a report

Update Piascon 2015 Information